Dinozaury w grupie Misiów

dsc03677

Podczas układania mapy myśli oraz listy pytań, dotyczących projektu, dzieci zwróciły uwagę na dinozaury. To największe znane nam zwierzęta, które zamieszkiwały Ziemię kilka milionów lat temu.O ich istnieniu świadczą odnalezione kości oraz ślady odciśnięte w skałach i w ziemi. W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, coś co przyciąga i interesuje dzieci. Wiadomo, że zwierzęta te już dawno wymarły i być może to dostarcza dzieciom dużej dawki wyobraźni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  i zainteresowaniom  tematyką prehistorycznego świata dzieci oglądały prezentacje multimedialne, albumy, atlasy, oraz fotografie prezentujące różne informacje na temat dinozaurów. Poznały pracę paleontologa, szukały informacji o dinozaurach w innych grupach w naszym przedszkolu. Swoją wiedzę, spostrzeżenia  i odczucia odzwierciedlały w formie swobodnych rozmów oraz prac plastyczno – technicznych, wykonały makietę „Świat dinozaurów”. Starałam się pobudzić wyobraźnię dzieci poprzez organizowanie ciekawych zabaw i zajęć. Zbudowaliśmy wulkan oraz przeprowadziliśmy erupcję wulkanu, która wywarła ogromne wrażenie. Trzeba przyznać, że wypowiadanie nazw dinozaurów nie stanowiło większych trudności . Cały ten czas był bardzo pasjonujący. Dzieciaki chętnie pracowały i co najważniejsze poprzez zabawę i działanie uczyły się. Przedszkolaki  wykazały się ogromną wiedzą na w/w temat.