Muszle w Pszczółkach

20170421_132429

W ramach projektu edukacyjnego „Skarby Ziemi” Pszczółki w zabawie badawczej zamienili się w poszukiwaczy skarbów. Dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę
o muszlach.

Przedszkolacy, aby odnaleźć ukryty skarb musieli rozwiązać zadania znajdujące się w pięciu kopertach. Po każdym dobrze wykonanym zadaniu uzyskiwały informację dotyczącą tematu muszle. W nagrodę za rozwiązanie wszystkich zagadek dzieci otrzymały wskazówkę, gdzie znajduję się schowany skarb. Mali milusińscy bez problemu odnaleźli pudełeczko, w którym znajdowały się muszle. Cykl zajęć poświęcony muszli został pociągnięty i na kolejnych zajęciach dzieci samodzielnie dokonały badania właściwości muszli. W kartach pracy zapisywały fakturę, kształt, kolor, rozpuszczalność, słyszalność. Na koniec wykorzystaliśmy muszle do działań plastycznych.