Biedronki kreatywnie i wesoło

Przed27846033_1733788456685733_949004909_oszkolaki zaopatrzone w  fartuszki ochronne, pędzle, farby,  zainspirowane legendą “Wars i Sawa” stworzyły piękny podwodny świat. Już sam patent z odwróconym stolikiem i folią spożywczą był genialny i bardzo atrakcyjny.  Wystarczyło rozciągnąć folię spożywczą  i świetna zabawa gwarantowana! Inna faktura pozwala eksperymentować i zachęca do artystycznych działań. Kiedy dzieciom znudziło się malowanie pędzlem, mogły rozcierać farbę palcami. Malowanie na folii dostarczyło nam wielu głębokich bodźców: dotykowych, słuchowych, wzrokowych – tak bardzo istotnych dla zrównoważonego rozwoju. Dzieci badały konsystencję, gęstość i miękkość farby, dotykały gładkiej i śliskiej folii, obserwowały  jak się marszczy, jak łączą się kolory, rozładowywały napięcie. Skupienie i radość  na twarzach bezcenne.