Przygoda Misiów z bursztynem

20180219_093749

W Muzeum Jana Dzierżona w Kluczborku odbywa się wystawa o bursztynie, na której także gościły dzieci z grupy „Misie”. Dzieci dowiedziały się między innymi o tym skąd wziął się bursztyn oraz jakie ma zastosowanie. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że bursztyn potrafi się palić oraz wynurzać ze słonej wody. Z nowymi wiadomościami, zgodnie z zasadami ruchu drogowego dzieci wróciły do przedszkola.

Na drugi dzień dzieci dostały przesyłkę od Martusi, która jest bohaterką częstych opowiadań podczas relaksacji. Martusia podczas pobytu nad morzem znalazła piękne, pomarańczowe kamienie i postanowiła zapytać dzieci z grupy „Misie” czy orientują się jak się nazywają i skąd się tam wzięły bo ona nie ma o nich zielonego pojęcia. Uciechy nie było końca. Dzieci od razu wiedziały, że kamienie to bursztyny i wraz z panią napisały list do Martusi.