Misie poznają najdroższe kamienie świata

20180319_091549Misie poznają najdroższe kamienie świata:

diament, rubin, szmaragd.

Wraz z nadejściem wiosny Misie otrzymały od Niej list. Przygotowała Ona dla dzieci kilka zadań do wykonania. Po wejściu do sali dzieci zauważyły kwiaty rozrzucone w kilku miejscach. Na ich płatkach były napisane zadania do wykonania. 1 zadanie polegało na wyłuskaniu ze skały kamienia o nazwie rubin. Świetnie sobie z tym zadaniem dzieci poradziły. 2 polegało na wyłuskaniu ze skały szmaragdu. 3 zadanie przeniosło nas do kopalni nieopodal rzeki, w której dzieci przy pomocy sitka wydobywały z wody diamenty. Wszystkim udało się znaleźć diament. Nie było to łatwe, ponieważ w wodzie było dużo piasku, a diamenty bardzo małe. Na koniec dzieci wysłuchały ważnych wiadomości o tych trzech pięknych kamieniach.